30 Mart 2015 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alaşehirde Tarihi Kütüphane Restore Ediliyor
12 Temmuz 2012 Perşembe 17:57

Alaşehir'de Tarihi Kütüphane Restore Ediliyor

Mülkiyeti Alaşehir Belediyesi'nde ve kullanım hakkı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda olan tarihi Halk Kütüphanesi'nin restorasyon çalışmalarına başlandı.

- Mülkiyeti Alaşehir Belediyesi'nde ve kullanım hakkı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda olan tarihi Halk Kütüphanesi'nin restorasyon çalışmalarına başlandı.

Alaşehir’de 1500’lü yıllarda yapılan Halk Kütüphanesi, Kurtuluş Savaşı döneminde Yunanlılar tarafından yakılması sonucu zarar görmüş, 1954 yılında bakım yapılarak kullanılır hale getirilmişti. Son yıllarda kullanılamaz hale gelen kütüphane yeniden restore ediliyor. Alaşehir Belediye tarafından yapılan ihaleyi 238 bin 198 TL’ye kazanan SNR Restorasyon Limited Şirketi çalışmalarını 210 günde tamamlayacak. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, "238 bin 198 TL bedelle ihalesi yapılan tarihi Halk Kütüphanemizin restorasyon çalışmaları başladı. SNR Restorasyon Limited Şirketi’nce yapılacak çalışmalar 210 günde tamamlanacak. Bir milletin geleceğine sahip çıkması için geçmişini koruması gerekir. Bu yüzden tarihi eserler çok önemlidir. Çalışmaların başlaması nedeniyle çok duyguluyum, çok hisliyim. Zira ecdatlarımızın bize emaneti olan bir eserin aslına uygun olarak revize çalışmalarına başladık. Alaşehir tarihi eser yönünden çok zengin. İlçemizin tarihi değerlerine eski eserleri koruyarak sahip çıkmalıyız. Bu onurlu bir vatandaşlık görevidir. Belediye olarak bu vazifemizi yerine getiriyoruz." dedi.

ALAŞEHİR'DE TARİHİ KÜTÜPHANE RESTORE EDİLİYOR

ALAŞEHİR'DE TARİHİ KÜTÜPHANE RESTORE EDİLİYOR

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ