29 Mart 2015 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP, İşte anket sonuçları...
19 Mayıs 2011 Perşembe 17:55

AKP, İşte anket sonuçları...

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara'nın sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle adeta tarandığını belirterek, "Hem yaptıklarımızı hem yapacaklarımızı, hem de 2023 yılı hedeflerimizi anlatıyoruz" dedi.

 

 

AK Parti'nin Ankara Birinci Bölge Milletvekili adayları, AK Parti İl Başkanlığı'nın Seçim Koordinasyon Merkezi'nde bir araya gelerek seçim çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Babacan da toplantıya katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Toplantıda AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan, 1. bölge milletvekili adayları ve 1. bölgede yer alan ilçelerin AK Partili belediye ve ilçe başkanları da hazır bulundu. 

Toplantı sonunda İHA'ya konuşan Babacan, 1. bölgede son 1 ayda neler yaptıklarını ve seçime kadarki süreçte neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini kaydetti. 1. bölgenin çok sayıda önemli ilçeler içerdiğini belirten Babacan, "Çankaya, Türkiye'deki seçmen sayısının en çok olduğu ilçe" dedi. 

Sincan ve Etimesgut ilçelerinde de önemli nüfus yoğunlukları olduğunu söyleyen Babacan, Gölbaşı ve Mamak'ın da önemli metropol ilçeler içerisinde olduğunu belirterek, bu ilçelerin Türkiye genelinde başlı başına bir şehir ağırlığına sahip olduğu değerlendirmesini yaptı. Bölgede Bala, Haymana, Polatlı gibi ilçelerin de içinde yer aldığı 5 tane şehir dışı merkezin olduğunu kaydeden Babacan, en uç noktalara kadar ulaşıldığını ifade ederek, "Ankara sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle adeta taranıyor.

Hem yaptıklarımızı hem yapacaklarımızı, hem de 2023 yılı hedeflerimizi anlatıyoruz" diye konuştu.

"ANKET SONUÇLARINDAN UMUTLUYUZ"

AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan ise, sonuca endeksli bir toplantı yaptıklarını belirterek, gözlemlerini bu süreçte dile getirdiklerini söyledi. AK Parti iktidarıyla birlikte seçmen profilinin değiştiğini kaydeden Alparslan, seçmenin artık bir şeyleri 'Ne yapacaksın, nasıl yapacaksın?' diye sorguladığını ifade etti. Seçim için ülke, il ve ilçe geneli olmak üzere 3 farklı anket yaptırdıklarını söyleyen Alparslan, anket sonuçlarından umutlu olduklarını dile getirdi. Alparslan, anket sonuçlarına göre rehavete veya umutsuzluğa kapılmadıklarını belirterek, "Şu an 1. ve 2. bölgeden olmak üzere 16 milletvekilimiz var. Mümkün olanın en fazlası için uğraşıyoruz. Biz seçmen oylarının tamamına talibiz. Biz bunun için çalışıyoruz ama sandıktan çıkan oy ile bunun takdirini milletimiz verecek" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ