31 Mart 2015 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
9.Türkçe Olimpiyatları 2011 Final izle -(ensonhaber)
25 Haziran 2011 Cumartesi 09:02

9.Türkçe Olimpiyatları 2011 Final izle -(ensonhaber)

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Şarkı Finali, bu akşam (21 Haziran) İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nden saat 19.00'dan itibaren canlıyayınla ekrana geliyor.

 

Final Günü Buraya Canlı link koyulacaktır -Haber50.com


9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Şarkı Finali, bu akşam (21 Haziranİstanbul Haliç Kongre Merkezi'nden saat 19.00'dan itibaren canlıyayınla ekrana geliyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarbirbirinden güzel şarkı türkü ve pop gibi müzikeserlerini seslendiriyor.

 Euoruvizyonda Türkiye'nin gedikli sunucusu Bülent Özveren'in de yer alaması programın ayrı bir sürprizi. Özveren, tıpkı Eurovizyon'da olduğu gibi  her şarkı öncesi ülkelerle ilgili bilgi veriyor.

Sinan Çetin'den Fethullah Gülen'e olimpiyat teşekkürü

 Türkçe Olimpiyatları'nın şarkı finalinde juri üyesi olan yapımcı Sinan Çetinkonuşmasında insanlara Türkçe'yi sevdirdiği için Fethullah Gülen Hocaefendi'ye teşekkür etti.

Türkçe Olimpiyatları'nın şarkı finali Haliç Kongre Merkezi'nde yapılıyor. Davetlilerin büyük ilgi gösterdiği gecede Ganalı öğrencilerin Karadeniz horon gösterisi büyük alkış aldı. Bir taraftan öğrenciler şarkı söyleyerek finalde dereceye girmek için ter dökerken, diğer taraftan da geceye katılan ünlü isimler organizasyon hakkında fikirlerini açıklıyor. Yapımcı Sinan Çetin, konuşmasında Fethullah Gülen'e teşekkür etti. Çetin şöyle konuştu: "Burada olmayan, hangi nedenle olmadığını bilmediğim büyük bir düşünür, din adamı bir insana teşekkür ederim. Ona teşekkür etmemin en önemli tarafı bu ülkeyi, bu insanları, bu dili sevdirdiği için, Orhan Pamuk'a 'seni öldüreceğiz' diyenlere bu ülkeyi bırakmadığı için. Bu ülkede, bu ülkeyi sevmenin bir suç olmadığını hatta gurur verici olduğunu dünya ile bütünleştirdiği için Fethullah Gülen'e teşekkür ediyorum."

Geceye katılan diğer ünlülerin değerlendirmeleri ise şöyle:

Oyuncu Erkan Petekkaya: Çok beğendim. Bu yıl 9.su yapılıyor. Daha önce 8 kez düzenlenen organizasyonlara katılmadığım için pişmanım.

Sanatçı Kubat: Türkülerimizi dünyada bizden daha iyi tanıtıyorlar. Muhteşem bir organizasyon. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Ahmet San: 38 senedir organizasyon yapıyorum bu akşam inanın tüylerim diken diken oluyor, yapan arkadaşlarımı biliyorum. Çekirdek kadroyu tanıyorum, onları kalben tebrik ettim. Bu talebeler memleketlerinde devlet kadrosunda yer alacaklar.İnşallah 500 bin talebe 50 milyon talebeye ulaşır.

Sanatçı Burak Kut: Çok mutluyum ilk söyleyeceğim şey insan Türkiye'de doğduğum için ve Türk olduğum için çok gururluyum. Türkçenin dünyanın her yerine yayılması bizi mutlu ediyor.

Sanatçı Yeşim Salkım: Türkçe'nin bu kadar güzel telaffuz edilmesi çok büyük gurur ve onur verici. İnsanlar İngilizce konuşmayı güzel ve özel zannederler. Dünyanın her tarafında Türkçe konuşulmasını diliyorum.

Türk Dil Kurumu Başkanı Şükrü Haluk Akalın: Muhteşem bir akşam yaşıyoruz. Bu muhteşem bir duygu, bu sahnenin arkasında büyük bir emek var, büyük bir inanç var, biz sıcak yatağımızda akşam gece yatarken dünyanın bir köşesinde İstiklal Marşı okunuyor, bu gururu yaşatan öğretmenlerimizi kutluyorum.

Sanatçı Zara: Bir defa harika bir gece, siz bizim gönlümüzde yer edindiniz, öğretmenlerimizi kutluyorum. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ